Długo i szczęśliwie na Sardynii – zamieszkaj na wyspie stulatków

Obecna sytuacja w kraju i na świecie spowodowała ogromne zainteresowanie kupnem nieruchomości w ciepłych krajach, z dala od wielkich aglomeracji i dużego przemysłu.

Wiele osób widzi potrzebę zmiany lokaty kapitału, a nieruchomości od dziesiątek lat są dobrą inwestycją. Sporo osób zainteresowanych zakupem nieruchomości na Sardynii, chce opuścić kraj na stałe. Są wśród nich emeryci, osoby pracujące on-line, a także odważni śmiałkowie planujący zmianę w życiu o 180 stopni.

Wśród rodaków planujących przeprowadzkę na Sardynię są także polskie rodziny mieszkające od lat na emigracji w krajach mocno uprzemysłowionych jak UK czy Niemcy.

Co im wszystkim może zaoferować Sardynia?

Przede wszystkim słońce.

Na Sardynii w ciągu roku odnotowuje się ok. 300 w pełni słonecznych dni. Zima to właściwie pora deszczowa,  klimat wyspy pozwala cieszyć się jej urokami przez cały rok, nawet wtedy w słońcu w południe bywa ponad 25 °C Sardyńska pogoda ma niesamowicie dobroczynny wpływ na klimat.

Morskimi kąpielami możecie cieszyć się od maja do listopada, w styczniu zjecie prosto z drzewa dojrzewające wtedy cytrusy. Różnice między jesiennymi szarugami i zimowym mrozem w Polsce, a słońcem i przyjemnymi temperaturami przez cały rok na Sardynii są ogromne. Pogoda to jeden z podstawowych argumentów przemawiających za przeniesieniem się na Sardynię!

“I Żyli długo i szczęśliwie”. 

To zdanie idealnie pasuje do Sardynii. Właśnie tu znajduje się jedna z 5 Światowych Blue Zones, czyli miejsc, gdzie ludzie żyją bardzo długo i do końca pozostają sprawni i zadowoleni z życia. Możecie być pewni, że i Wam się to udzieli, jeśli tu zamieszkacie.

Doskonała, czysta ekologicznie bio żywność, czysta woda i czyste powietrze, pogoda ducha, cudowne sardyńskie slow life – ta wyspa to idealne miejsce na spędzenie tu reszty życia. Warto wspomnieć także o bardzo małej gęstości zaludnienia, mniejszej o ok. połowę niż w Polsce. To ogromna zaleta w dzisiejszych, wirusowych czasach.

Sympatyczny sąsiad ważna rzecz.

Możesz na takich liczyć na tej wyspie. Mieszkańcy Sardynii to największy skarb tej ziemi. Gościnni, pogodni, wyluzowani. Duża ich część żyje od wielu pokoleń w mocnym związku z naturą, ziemia i swoją wioską. Potrafią się cieszyć zwykłym, codziennym życiem i relacjami z bliskimi. Są wierni pradawnym tradycjom, kultywują zwyczaje przodków, w czasie świąt noszą przepiękne stroje tradycyjne.

Mieszkając na wyspie na stałe możecie stać się częścią tej cennej społeczności, brać udział w cyklicznych festach. Bliskie Polakom tradycje chrześcijańskie poczujecie podczas Wielkanocy czy Świąt Bożego Narodzenia.

W każdym miasteczku zobaczycie grono najstarszych mieszkańców siedzących na ławeczce i pogodnie kontemplujących otaczający ich świat. Na wyspie jest bardzo wielu stulatków, a osoby starsze są otoczone wielkim szacunkiem.

Najpiękniejsza europejska wyspa. Bajeczne plaże, majestatyczne góry, gaje oliwne, lasy dębów korkowych, wodospady, niekończące się wzgórza pokryte śródziemnomorską makią. Flamingi, delfiny, wieloryby, dzikie konie, mnóstwo zwierząt na wolnym wypasie – cudowny świat morskiej i lądowej fauny. Jeśli zamieszkasz na Sardynii na stałe, masz pod ręka na co dzień całe to piękno.Nie musisz martwić się, że zabraknie Ci ciekawych miejsc do odkrywania, ta wyspa to naprawde “mały kontynent” i ma do zaoferowania tysiące fantastycznych zakątków. Możesz tu uprawiać wiele sportów i aktywności w wodzie i na lądzie.

2,5 godziny lotu z Polski. Przenosząc się na Sardynię, nie uciekacie na koniec świata. Prócz ostatnich lockdownowych przerw, od prawie 10 lat można polecieć z Krakowa do Cagliari, stolicy wyspy,. 2 razy w tygodniu przez cały rok.  Przybywa także lotów sezonowych, obecnie między majem a październikiem polecicie na Sardynię także z Warszawy, Wrocławia i Katowic. Mało skomplikowany jest dojazd autem z Polski i przeprawa promowa, np. z Livorno czy Genui.

To wciąż Europa.  Sardynia to autonomiczny region Włoch. Mimo wyspiarskiej egzotyki to wciąż Unia Europejska, więc i zagadnienia prawne czy podstawowe zasady ekonomiczne niewiele różnią się od stosowanych w Polsce. Polak łatwo odnajdzie się w sardyńskich realiach prawnych i kulturowych, wiele osób na wyspie mówi po angielsku, trzeba także przyznać, że my Polacy bardzo szybko przyswajamy język włoski.

Czas okazji na rynku nieruchomości. To prawda! Za decyzją o kupnie domu lub mieszkania na Sardynii przemawia obecna sytuacja na rynku nieruchomości. Na kupujących czekają setki domów i apartamentów, czasem w niezwykle okazyjnych cenach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Osoby zainteresowane kupnem lub także wynajmem na dłuższy okres czasu domu czy mieszkania, mają naprawdę w czym wybierać.

Na kupujących czekają luksusowe i wyposażone we wszelkie wygody wille oraz tańsze domki szeregowe. Ceny tych ostatnich bywają zbliżone do ceny mieszkania w Warszawie czy Krakowie. W rozważnym rozeznaniu tematu przyda się jednak fachowa pomoc rodaka mieszkającego na miejscu i znającego doskonale lokalne realia i niuanse prawne oraz podatkowe.

Nasze biuro ma spore doświadczenie w tym zakresie. Jeśli chcesz skorzystać z polskojęzycznej asysty podczas poszukiwania i kupna nieruchomości na Sardynii

Zobacz galerię zdjęć

Wróć do listy bloga Powrót

Podobne wpisy, które polubisz

Spędź wakacje z nami w willi Sherden, kup apartament i stań się jednym z nas!

Spędź wakacje z nami w willi Sherden, kup apartament i stań się jednym z nas!

Skorzystaj z pobytu w pięknej rezydencji Sherdenz basenami zanurzonej w śródziemnomorskiej roślinności zaraz na pieszo do piaszczystych plaż jak Cala Sassari,
Czytaj więcej
Polska asysta przy kupnie nieruchomości na Sardynii

Polska asysta przy kupnie nieruchomości na Sardynii

Wiele osób marzy, by zamieszkać na stałe w takim miejscu jak Sardynia lub mieć tam chociaż stałe lokum, w którym można by spędzić jesień i zimę z daleka od polskiej [...]
Czytaj więcej

    NEWSLETTER

    Bądź na bieżąco z ofertami!

    W rozeznaniu tematu kupna domu za granicą na pewno przyda się profesjonalna pomoc rodaka mieszkającego na miejscu i znającego doskonale lokalne realia i niuanse prawne oraz podatkowe.