Polska asysta przy kupnie nieruchomości na Sardynii

Wiele osób marzy, by zamieszkać na stałe w takim miejscu jak Sardynia lub mieć tam chociaż stałe lokum, w którym można by spędzić jesień i zimę z daleka od polskiej aury.

Nieskażona przyroda, bio żywność, slow life i klimat sprzyjające długowieczności,  niesamowicie niska gęstość zaludnienia, pełen słońca i ciepła klimat, wspaniali i gościnni mieszkańcy, możliwości ogromnej liczby aktywności fizycznych, oryginalna i wciąż rdzenna kultura – długo można wymieniać zalety tej magicznej wyspy. Jeśli decyzja o kupnie nieruchomości na Sardynii zapadła, jak ruszyć w tę największą przygodę życia? Od czego zacząć i jak nie popełniać błędów? Przedstawiamy bezpieczna procedurę, krok po kroku.

Asysta polskiego eksperta od Sardynii niezbędna!

W rozeznaniu tematu kupna domu za granicą na pewno przyda się profesjonalna pomoc rodaka mieszkającego na miejscu i znającego doskonale lokalne realia i niuanse prawne oraz podatkowe. Nasze biuro ma spore doświadczenie w tym zakresie. Tutaj  relacja z kupna apartamentu w Golfo Aranci przez Panią Annę – krok po kroku. Nasza wieloletnia znajomość terenu, kontakty, świetna znajomość języka i realiów kulturowych gwarantuje konsultacje poparte wieloletnim doświadczeniem. Współpracujemy z najlepszymi agencjami nieruchomości i tłumaczami przysięgłymi, a przede wszystkim znamy Sardynię jak własną kieszeń. W kolejnych krokach przedstawiamy szczegółowo, na jaką konkretną pomoc możecie liczyć z naszej strony.

1. Faza poszukiwania domu/apartamentu

To etap, który może przebiegać on-line, kwestia ważna w dzisiejszych czasach, gdy sytuacja ogranicza swobodne podróżowanie. Na tym etapie, po dłuższej konsultacji telefonicznej, staramy się jak najlepiej doradzić odpowiedni rejon wyspy.

Po wyborze rejonu czas na oglądanie i porównywanie wielu ofert. Otrzymacie od nas szeroki wybór pasujących do Waszych kryteriów i budżetu propozycji. Wyszukujemy nieruchomości nowe jak i do wykończenia, odnowienia. Poszukujemy Waszego wymarzonego domu zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Kontaktujemy się w Waszym imieniu z agentami nieruchomości, właścicielami. naszymi partnerami. Jeśli także na tym etapie nie możecie przybyć na Sardynię, by obejrzeć interesujące Was domy i mieszkania, jedziemy w Waszym imieniu na miejsce i łączymy się z Wami podczas wizyty wideo połączeniem. Ten etap zwykle kończy się wybraniem przez klienta 2-3 najciekawszych dla niego obiektów. teraz pozostaje wybrać ten właściwy!

2. Wybór nieruchomości

Na tym etapie idealnie, jeśli możecie osobiście przybyć na Sardynię i wybrać Wasz wymarzony sardyński dom. Organizujemy Wasz przyjazd na wyspę i umawiamy spotkania w wybranych przez Was nieruchomościach, asystujemy przy nich osobiście jako tłumacze i znawcy tematu.

To bardzo ważne, gdyż sardyńskie nieruchomości potrafią skrywać wiele niespodzianek i lokalnych niuansów. Pomagamy przy negocjowaniu ceny oraz sprawdzeniu dokumentów związanych z nieruchomością.

Nadeszła ta najważniejsza chwila – wiecie już, który dom czy apartament to WŁAŚNIE TEN WASZ. Na tym etapie pomagamy Wam sformułować ofertę kupna, ponegocjować z końcową ceną.

3. Formalności kupna

Zbliżamy się do celu, przeżywając wraz z Wami ten ważny moment.  Asystujemy jako tłumacz przy zawarciu umowy przedwstępnej, pomagamy skorzystać w razie potrzeby z porady lokalnego prawnika. Na każdym etapie dbamy o Wasz interes i spokój ducha. Generujemy dla Was włoskie Codice Fiscale czyli nasz Pesel – to niezbędna procedura przy zakupie na własność sardyńskiej nieruchomości.

Na tym etapie kontaktujemy się z notariuszem i przygotowujemy niezbędne dokumenty do podpisania aktu notarialnego. Sprawdzamy całą nieruchomość pod kątem hipotek, kredytów, konfiskat itd. Oferujemy usługę tłumacza przysięgłego. Asystujemy jako tłumacz przy podpisaniu aktu notarialnego, przy rejestracji aktu oraz przy wpisaniu nowej własności do akt wieczystych. Jeśli z jakichś powodów kupujący nie może osobiście stawić się u notariusza, podpisujemy akt jako Wasz pełnomocnik, po przesłaniu odpowiednich dokumentów uprawniających nas do tego.

4. Wyposażenie, remont

Jesteś już szczęśliwym posiadaczem domu/apartamentu na Sardynii, jednak jest jeszcze kilka formalności zanim spokojnie zamieszkacie w nowym miejscu. Pomagamy w kwestii umów o energię, wodę, wywóz śmieci oraz przy uiszczaniu podatków i opłat do urzędu, np. podatku rocznego od nabycia nieruchomości.

Jeśli nieruchomość wymaga dodatkowych przygotowań technicznych lub remontu, także na tym etapie służymy fachową pomocą. Doradzimy przy pracach remontowych, zakupie materiałów, projekcie, współpracujemy z architektami, projektantami, firmami remontowymi itd. Jednym słowem, jeśli zakupiony dom czy mieszkanie potrzebuje jakichkolwiek dodatkowych prac zanim zaczniecie z niego korzystać, służymy i tutaj profesjonalnym doradztwem.

Zarządzanie nieruchomością pod inwestycję

Ten etap nie dotyczy każdego szczęśliwego posiadacza nowego domu na Sardynii. Zainteresuje jednak tych, którzy na razie nie planują zamieszkać na stałe w zakupionej nieruchomości, a czas nieobecności dobrze wykorzystać finansowo. Także tutaj przyda się nasza asysta. Pomożemy przygotować Twoją nieruchomość pod wakacyjny wynajem, stworzymy profesjonalną ofertę, piękne zdjęcia i zachęcający opis. Doradzimy przy skomponowaniu cennika, zadbamy. by zaproszenie do waszego wakacyjnego domu trafiło do jak największej liczby polskich i nie tylko polskich turystów. Zaproponujemy Wam promocję online na naszej stronie www.wakacjenasardynii.pl oraz poprzez lokalnych operatorów biur nieruchomości.

Proponujemy także pełne zarządzanie na miejscu Waszą nieruchomością, check in oraz check out, sprzątanie końcowe po pobycie gości, obsługę gości na miejscu. Turyści spędzający wakacje w Waszych apartamentach mogą korzystać z naszych wycieczek i rejsów, wynajmu aut i transferów.

Wróć do listy bloga Powrót

Podobne wpisy, które polubisz

Spędź wakacje z nami w willi Sherden, kup apartament i stań się jednym z nas!

Spędź wakacje z nami w willi Sherden, kup apartament i stań się jednym z nas!

Skorzystaj z pobytu w pięknej rezydencji Sherdenz basenami zanurzonej w śródziemnomorskiej roślinności zaraz na pieszo do piaszczystych plaż jak Cala Sassari,
Czytaj więcej
Polska asysta przy kupnie nieruchomości na Sardynii

Polska asysta przy kupnie nieruchomości na Sardynii

Wiele osób marzy, by zamieszkać na stałe w takim miejscu jak Sardynia lub mieć tam chociaż stałe lokum, w którym można by spędzić jesień i zimę z daleka od polskiej [...]
Czytaj więcej

    NEWSLETTER

    Bądź na bieżąco z ofertami!

    W rozeznaniu tematu kupna domu za granicą na pewno przyda się profesjonalna pomoc rodaka mieszkającego na miejscu i znającego doskonale lokalne realia i niuanse prawne oraz podatkowe.